В НБУ пояснили, що роблять банки у випадках з підозрилими переказами
Не так давно в Україні змінилися правила щодо переказів з картки на картку - тепер завеликі суми не надіслати просто так, адже в банку будуть вимагати довідку. Ситуацію прокоментував заступник голови Національного банку України Ярослав Матузка в інтерв'ю виданню "Мінфін".
За словами представника НБУ, фінансові установи у випадку з переказами можуть застосовувати ризик-орієнтовний підхід. Головне - це те, щоб перекази чи надходження співпадали з офіційними доходами людини, пояснив Ярослав Матузка. Коли ж у фінансовій установі бачать, що, наприклад, з невизначеного джерела клієнту надходить дійсно дуже велика сума, то можуть з'явитися сумніви: в такому випадку банк може поцікавитися джерелом доходу, або ж навіть просто відмовитися обслуговувати такий переказ та заблокувати його.
Для прикладу Ярослав Матузка навів ситуацію, коли людині поспіль приходить кілька платежів після продажів якихось товарів на OLX по 2, 3 та 5 тисяч гривень. Можливо, деякі банки одразу блокують підозрілі перекази. Однак насправді представники фінансових установ повинні поцікавитися джерелом цих коштів, дізнатися характер переказу, а також отримати додаткову інформацію.
Варто зазначити, що зазвичай ліміт діє на перекази в розмірі 5 тисяч гривень та вище. Метою такого "порогу" є запобігання корупції. Насправді ж, якщо мова йде про перекази з картки на картку, коли відома інформація і про отримувача, і про відправника, а сума не така вже й велика, то банки навряд чи стануть блокувати ваші перекази. Проте якщо мова йде про невідомі джерела та великі суми, то у працівників банків можуть виникнути питання.
Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що вже цього року в Україні змінюють порядок виплати для пенсіонерів. Стало відомо, як всі будуть отримувати кошти.
Також повідомлялося, що в Україні хочуть повернути дорожній збір. Стало відомо, для чого хочуть запровадити такий податок для водіїв.